Rehabilitacja seniorów

Nasza placówka szczególną uwagę przykłada do zapewnienia senioromprzebywającym w Domu Opieki NESTOR najlepszych warunków w zakresie komfortu oraz opieki zdrowotnej. Dlatego w ofercie proponujemy szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych dla osób starszych.

Korzystanie z terapii pozwala naszym Pensjonariuszom na długie utrzymanie sprawności fizycznej. Rehabilitacja osób cierpiących na choroby wieku dojrzałego umożliwia wyhamowanie postępującego, naturalnego ograniczenia sprawności fizycznej oraz zapobiega i wspomaga leczenie chorób i urazów charakterystycznych dla wieku starszego.

Nasza placówka dysponuje profesjonalnym gabinetem rehabilitacyjnym. Za wysoką jakość oferowanych usług odpowiada wykwalifikowany personel medyczny – w tym dyplomowany fizjoterapeuta i masażysta. Dzięki temu, możemy zaproponować każdemu Podopiecznemu indywidualny, dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań program rehabilitacji.

Specjalistyczna opieka

Przykładamy dużą wagę do profesjonalnej obsługi naszych Podopiecznych. W ramach zabiegów rehabilitacyjnych przygotowujemy indywidualne programy dla poszczególnych pacjentów, dzięki czemu otrzymują oni skuteczną pomoc dostosowaną do ich specyficznych potrzeb zdrowotnych.

W naszej ofercie znajduje się specjalistyczna rehabilitacja m.in. dla pacjentów:

  • po udarach mózgu,
  • po operacjach ortopedycznych,
  • po zabiegach kardiologicznych.

Korzyści z rehabilitacji dla Seniorów

Rehabilitacja osób starszych daje naszym Podopiecznym  możliwość długiego cieszenia się sprawnością fizyczną. Korzystanie z usług rehabilitacyjnych poprawia także samopoczucie naszych Pacjentów oraz wpływa na poprawę ich stanu psychicznego.

Ponadto przyczynia się do:

  • poprawy kondycji ruchowej,
  • podniesienia sprawności ogólnej,
  • zminimalizowania dolegliwości bólowych,
  • poprawy wydolności układu krążeniowo-oddechowego,
  • poprawy zdolności do podejmowania wysiłku.

Rehabilitacja, w przypadku zaawansowanych  zmian zwyrodnieniowych także podnosi sprawność Pacjentów w zakresie samoobsługi oraz usprawnia możliwości poruszania się po mieszkaniu i na zewnątrz.

W wyniku korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych nasi Podopieczni są nie tylko bardziej zadowoleni z życia, ale także, dzięki wyższej sprawności ruchowej, są bardziej odporni na urazy, a ryzyko ich upadku znacznie spada.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszym Domem Opieki pod Warszawą – 602 124 256. Gwarantujemy najwyższą jakość opieki nad osobami starszymi gwarantując im nie tylko przyjazną atmosferę, ale także bogatą ofertę usług w zakresie poprawy jakości życia seniorów, w tym zabiegów rehabilitacyjnych dostosowanych do ich potrzeb.