Senior w zimie

Szybko zapadający wieczór, zimno oraz niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprzyjają wychodzeniu z domu. Jednak to nie jest powód, aby cały zimowy okres spędzić przed telewizorem.

Regularna aktywność fizyczna ma bardzo dobry wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również samopoczucie. Dlatego nie powinniśmy unikać spacerów zimą.

Aby uniknąć upadku, który może być szczególnie niebezpieczny dla seniora, warto zainwestować w buty o antypoślizgowej podeszwie oraz pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu kuli lub laski. Można także zaopatrzyć się w profesjonalne nakładki na buty, które znacznie poprawiają przyczepność do podłoża.

Planując wyjście, zwróćmy uwagę na pogodę. Jeśli za oknem sypie śnieg, a my nie musimy koniecznie wychodzić, lepiej przełożyć planowany spacer inny dzień, kiedy warunki atmosferyczne będą bardziej przychylne.

Wychodząc z domu, zadbajmy o odpowiednie ubranie. Zakładajmy najlepiej kilka warstw ciepłej i wygodnej odzieży, która skutecznie uchroni nas przed mrozem oraz zapewni pełną swobodę ruchu.

Zima to bez wątpienia jeden z najcięższych okresów dla seniora, dlatego nie bójmy się prosić o pomoc. Jeśli nasi najbliżsi mieszkają daleko, zwróćmy się do ośrodków pomocy społecznej. Warto również rozważyć pobyt w domu opieki dla seniorów, który zapewni nam odpowiednie warunki mieszkalne na okres zimowy.