Czy dzienny dom seniora to dobry pomysł?

Coraz więcej domów opieki wprowadza do swojej oferty możliwość kilkugodzinnego pobytu osób starszych. Powstają również liczne ośrodki wsparcia dla seniorów. Jest to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich, którzy w ciągu dnia nie mają czasu zająć się bliską osobą, ale nie chcą, aby zamieszkała w domu seniora.

Podczas dziennego pobytu w domu opieki senior ma okazję skorzystać z zajęć, jakie prowadzone są dla stałych pensjonariuszy ośrodka. Dzięki temu, osoba starsza ma szansę rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Ponadto, podczas obecności w takim ośrodku, senior ma zapewnioną opiekę personelu, świetnie przygotowanego do pracy ze starszą osobą. Kiedy bliska nam osoba przebywa w ośrodku, my mamy pewność, że znajduje się wśród wykwalifikowanych osób, które pomogą jej w razie potrzeby.

Kolejną bardzo ważną zaletą dziennych domów jest fakt, że, kiedy pracujemy, osoba starsza ma szansę spotkać się i porozmawiać z innymi ludźmi w swoim wieku i nie czuje się samotna. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy ośrodek wsparcia seniorów nie byłby dobrym rozwiązaniem również dla waszych rodziców.