Jak urządzić pokój dla seniora?

Pokój powinien być tak urządzony, aby jego położenie oraz rozplanowanie wnętrza były przystosowane do potrzeb osoby starszej. Pamiętajmy o tym, że seniorzy bardzo często mają problem z poruszaniem się, dlatego warto zadbać o to, aby pokój znajdował się na parterze. Znacznym ułatwieniem byłoby, gdyby obok pokoju znajdowały się również łazienka oraz kuchnia.

Ściany w pokoju powinny być pomalowane na jasne pastelowe kolory, które nie będą przytłaczające. Kupując łóżko, wybierzmy takie, które jest wyższe niż łóżka standardowe – to ułatwi osobie starszej korzystanie z mebla. Dobrze jest, jeśli łóżko wyposażone jest w barierki, które ułatwią nestorowi wstawanie oraz podnoszenie się. Warto także zainwestować w materac przeciwodleżynowy.

Wybierając pozostałe meble do pokoju, nie zapominajmy o tym, że wystrój przede wszystkim powinien podobać się seniorowi, dlatego zaangażujmy go we wspólne zakupy. Jeśli osoba starsza przeprowadza się do nas, pozwólmy jej zachować własne meble, dzięki czemu nie będzie czuła się wyobcowana w nowym miejscu zamieszkania.

Bardzo istotne jest również zapewnienie właściwego oświetlenia. Osoby starsze bardzo często mają problem z pogarszającym się wzrokiem, dlatego wyposażmy pokój w dodatkowe oświetlenie, takie jak m.in. lampka nocna.

Do pokoju seniora powinniśmy także wstawić telewizor oraz radio, dzięki czemu osoba starsza będzie mogła oglądać to, na co ma ochotę.

Gwarantujemy, że nasz dom opieki w pobliżu Warszawy gwarantuje świetnie wyposażone pokoje dla seniorów.